Crossfit box – miejsce na idealny trening

Crossfit box – miejsce na idealny trening

Crossfit to rodzaj ćwiczeń, które szturmem podbiły serca wielu sportowców i osób, które ze sportem niekoniecznie wiele miały wspólnego. Na czym polega fenomen crossfitu i czy faktycznie jest to sport dla każdego?

Zestawy ćwiczeń wymyślono w USA pierwotnie dla policjantów i strażaków, a potem przeszły one dość szybko do amerykańskiej armii. Wynika to z faktu, iż łączy on ćwiczenia siłowe i kondycyjne o bardzo dużej intensywności. Ćwiczy się go także z bardzo dużą ilością sprzętu – niekoniecznie profesjonalnego. Możemy podnosić drogi ciężar równie dobrze jak oponę. Często korzysta się kettlebells, worków z piaskiem. Jednak jego główna zasada polega na tym, by pokonywać własne ograniczenia i cały czas bić rekordy. Ścigać się nie tylko z osobami z grupy, ale przede wszystkim z samym sobą. Tak, by cały czas stawać się lepszą wersją samego siebie. Miejsce treningu jest crossfit, czyli duża hala czy sala. Ćwiczenia odbywać się mogą jednak także na świeżym powietrzu, wszystko zależy od tego, do jakiej grupy zajęciowej się zapiszesz.

Zawsze jednak możesz liczyć na zróżnicowanie i możesz być pewien, że na tym treningu nigdy się nie będziesz nudził. Dlaczego? Otóż każdego dnia czeka na ciebie inny WOD, czyli trening dnia ułożony specjalnie właśnie na dziś przez waszego trenera. Cała różnorodność ćwiczeń sprawia, że jest to sport często wybierany przez osoby ambitne, lubiące nowe wyzwania. Bez względu na to czy dopiero zaczynasz przygodę z ćwiczeniami, czy też jesteś doświadczony możesz brać udział w tego rodzaju treningach, ponieważ ten sam zestaw ćwiczeń sprawdzi się w obu przypadkach. Każda z osób będzie wykonywała tyle powtórzeń danego ćwiczenia, ile da radę. Dla jednej z nich wyczynem będzie podniesienie ciężaru 5 razy, dla innego 15, dla obu jednak będzie to tak samo morderczy trening i zadanie, które uświadomi im ich siłę. Zawsze będziesz mógł także liczyć na wsparcie trenera i grupy, która z pewnością wesprze cię w trakcie wykonywania ćwiczeń, a także wskaże poprawne rozwiązania w spornych kwestiach.