Lokalizacja biura

Lokalizacja biura

Nowoczesny biurowiec, w którym wynajmujemy przestrzeń dla naszej firmy, jest z pewnością wizytówką prowadzonej działalności. Jeśli wyróżniamy się na tle konkurencji nowoczesnością i prestiżem, wiele osób z pewnością zwróci na nas uwagę w pierwszej kolejności. Warto oczywiście pamiętać, że oprócz innowacyjnego biura w cenie jest również doświadczenie oraz wysoki standard świadczonych usług. Niemniej jednak o dobry wizerunek – szczególnie w dobie marketingu i reklamy – także warto zadbać. Wygląd biura to jedno. Warto również zwrócić uwagę na inny aspekt związany z poszukiwaną przestrzenią biurową. Dla wielu klientów – a nierzadko również dla pracowników firmy – niezwykle istotna okazuje się lokalizacja biura, do którego trzeba dotrzeć. Co więcej, otoczenie biurowca także wpływa na to, jak postrzegają naszą działalność postronne osoby. Na co z pewnością trzeba zwrócić zatem uwagę poszukując odpowiedniego biura? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie wcale nie jest tak prosta, jak mogłoby się właścicielom firm na pierwszy rzut oka wydawać.

Lokalizacja biura w centrum

Biurowce zlokalizowane w centrum mają swoje ważne zalety, jednak nie możemy zapominać o ich uciążliwych wadach. Bardzo często, szczególnie w dużych aglomeracjach, dojazd do biura położone w centrum wydaje się po prostu niemożliwe. Korki – zwłaszcza w godzinach szczytu – potrafią spędzić sen z powiek niejednej osobie. Dlatego też przed wynajmem biura w takim miejscu warto sprawdzić, jak wygląda sprawa z dojazdem. Bardzo ważny jest w tym przypadku również parking podziemny, ponieważ w centrum z reguły brakuje miejsc postojowych lub są one płatne.

Lokalizacja biura poza centrum

Coraz częściej firmy deweloperskie inwestują w biurowce położone poza ścisłym centrum miasta. Jest to pod wieloma względami idealne rozwiązanie. Interesujący przykład wspomnianych nieruchomości znajdziemy na stronie http://www.wechta.pl/. Biurowce poza centrum mają przede wszystkim bardziej estetyczne otoczenie. Zazwyczaj są to parki, tereny zielone, fontanny czy alejki. Dojazd do takich miejsc nie jest z kolei utrudniony. Nawet na osiedla podmiejskie dojeżdża dzisiaj komunikacja miejska, dlatego w tym kontekście wynajem biura nie będzie problematyczny.

Lokalizacja biura pod wieloma względami okazuje się niezwykle istotna. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sprawdzić wszystkie za i przeciw. Warto również pamiętać, jak ważne w oczach klientów i pracowników pozostaje najbliższe otoczenie oraz okolica nowoczesnej przestrzeni biurowej.