Oryginalne aranżacje przedpokoju z Atlas Concorde

Oryginalne aranżacje przedpokoju z Atlas Concorde

Przedpokój, hall, korytarz – wszystkie te nazwy oznaczają w zasadzie to samo pomieszczenie. Nawet w najmniejszym mieszkaniu musi funkcjonować takie właśnie pomieszczenie. Przekraczając prób naszego domu, to właśnie na korytarz wkraczają goście. Warto zadbać o to, aby już od samego początku zobaczyli oni, co mamy im do zaoferowania.

Korytarz łączy dom z przestrzenią zewnętrzną. To, o czym musimy pomyśleć to, oprócz względów estetycznych, także wybór materiałów, które będą szczególnie odporne na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia. Materiały stosowane w korytarzu powinny być odporne na mróz i wilgoć, a także antypoślizgowe i łatwe w czyszczeniu. Wymogi te dotyczą szczególnie podłóg, ponieważ podłoga w hallu będzie niemal wciąż użytkowana. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wybór materiału takiego jak płytki podłogowe. Do wyboru mamy płytki takich marek jak Casalgrande Padana, Radaway Poznań, Floor Gres, Atlas Concorde , Argelith. Możemy na podłodze czy ścianach położyć między innymi płytki kwasoodporne, płytki tarasowe, płytki przemysłowe, płytki łazienkowe Poznań, płytki podłogowe Poznań. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy osiągnąć. Jedno jest pewne, takie podłoże będzie nam na długo służyło, a my nie będziemy musieli się martwić o jego ewentualne uszkodzenia. Podłoga szczególnie będzie na nie narażona jeżeli w naszym domu są dzieci lub zwierzęta, które mogą ją szybciej niszczyć. Warto wybrać takie podłoże, które idealnie będzie pasowało do reszty naszego domu. Jeżeli korytarz łączy się z kuchnią, to najładniej będzie wyglądał ten sam materiał, który płynnie połączy obie przestrzenie. Zarówno w kuchni jak i na korytarzu musimy zadbać o wybór odpornego materiału, dlatego jego dobór, tak aby spełniał wymagania obu pomieszczeń, nie powinien stanowić większego problemu.

Przedpokój pełni rolę nie tylko korytarza, ale także miejsca, w którym składujemy ubrania i obuwie. W okresie jesienno-zimowym ubrania te zajmują bardzo dużo miejsca. Warto więc w trakcie aranżacji korytarza pomyśleć o tym, aby zmieścić tam duża szafę, w której będziemy mogli schować dodatkowe elementy garderoby. W ten sposób nie będziemy tworzyć zbędnego wrażenia chaosu. Na korytarzu powinien panować ład i porządek, dlatego wszelkie szafy i szafki będą niezbędne. Oprócz szaf warto zadbać o wrażenie przestronności przy zastosowaniu odpowiednich materiałów i kolorów ścian. Dobrą opcją na powiększenie przestrzeni małego korytarza będzie skorzystanie z luster. Umiejętnie dobrane i ułożone mogą podwoić przestrzeń korytarza. Możemy też spróbować połączyć go na przykład z pokojem dziennym. Z pewnością otworzy to korytarz na światło i sprawi, że będzie on bardziej przestronny. Co do kolorów stosowanych w wąskich korytarzach, to z pewnością najlepiej będzie wybrać barwy w jasnych, pastelowych odcieniach. Jeżeli chcemy aby korytarz mówił jak najwięcej o nas, to możemy pomyśleć tym,a by ozdobić go ciekawymi obrazami, rzeźbami czy książkami, które nadadzą przestrzeni domu indywidualnego charakteru. Możemy też pokusić się o fototapetę z widokiem z wakacji, która przypominała nam będzie każdego dnia miłe chwile.