Oryginalny pomysł na prezent dla najbliższych

,
Oryginalny pomysł na prezent dla najbliższych

Obdarowywanie jest elementem życia człowieka, z którym prawie każdy raz na jakiś czas ma mniej lub bardziej bezpośrednią styczność. Często mówi się o tym, że dawanie prezentów sprawia o wiele większą przyjemność niż ich otrzymywanie. Wydaje się, że przynajmniej po części taka teza rzeczywiście się sprawdza. Co jednak zrobić, by podarunek spodobał się także osobie obdarowywanej? Jak zadbać o to, by nie rozczarować żony, przyjaciela czy rodziców w bardzo wyjątkowym dniu? Z pewnością kolejne kapcie do kolekcji, zestaw sztućców czy niezbyt dobrze trafiona książka szybko wylądują zapomniane w kącie. O wiele bardziej sprawdzają się dzisiaj zatem takie prezenty, które można na przykład „zrealizować” lub „wziąć w nich udział”. Do łask wracają także klasyczne i tajemnicze prezenty, które często mogą zapukać do drzwi niespodziewającego się żadnej niespodzianki gościa. O jakich pomysłach jest tutaj mowa? Które z nich wybierane są przez Polaków najczęściej? Odpowiedzi na te pytania mogą być inspiracją do niejednego sprawdzonego podarunku. Warto zatem dowiedzieć się, jakie prezenty są dzisiaj przysłowiowym strzałem w dziesiątkę oraz oczywiście, gdzie można je zdobyć.

Restauracja jak się patrzy – czy jedzenie może być prezentem?

W ostatnim czasie bardzo popularnym prezentem stało się na przykład zapraszanie jubilatów czy solenizantów do restauracji. Czy taki pomysł rzeczywiście się sprawdza? Oczywiście, że tak. Wydaje się jednak, że okazja taka jak urodziny, rocznica ślubu czy jubileusz zasługują na nieco ciekawszą oprawę, aniżeli zwykła kolacja w zwykłej restauracji. Należy zatem nieco się postarać i znaleźć taki lokal gastronomiczny, który rzeczywiście pozostanie w świadomości obdarowanej osoby na dłużej. Ciekawym pomysłem jest dla przykładu zaproszenie bliskiej nam osoby do restauracji Dark Restaurant, znajdującej się w Poznaniu. Jest to jedyny lokal, w którym posiłek zjada się w całkowitej ciemności. Nie wiemy zatem jak wygląda przyniesione jedzenie oraz – co bardzo ciekawe – jakie produkty znajdują się przed nami! W założeniu właścicieli klienci mają bowiem poddać się wyłącznie zmysłom smaku i jednocześnie odkrywać krok po kroku to, co znajduje się na talerzu. Wcześniej można oczywiście wspomnieć kelnerowi produkty, których nie lubimy lub na które jesteśmy uczuleni. Pomysł dla osób szukających wrażeń smakowych wydaje się idealny. Na rynku gastronomicznym można znaleźć oczywiście więcej takich perełek. Wystarczy jedynie poszukać. Oprócz zaproszenia do restauracji można podarować zaproszonemu jakiś drobiazg, jednak jeśli pomysł jest dobry, dodatkowy prezent okazuje się zbędny.

Przesyłka kwiatowa – wracamy do klasyki?

różeCoraz częściej wiele osób – głównie panowie, choć nie jest to regułą – w obliczu jakiejś ważnej okazji decydują się na przykład na skorzystanie z usług kwiaciarni internetowych. Te ostatnie proponują dzisiaj bardzo szeroki wachlarz usług, dzięki którym osoba obdarowana może poczuć się naprawdę wyjątkowo. Opcji do wyboru jest zazwyczaj sporo. Przede wszystkim klient korzystający z usług kwiaciarni musi zdecydować się na określony bukiet. Można wybrać nie tylko liczbę kwiatów, ale także ich rozmiar. Zazwyczaj firma proponuje minimalną liczbę róż czy innych produktów, poniżej której bukiet nie wygląda atrakcyjnie. Warto zasugerować się wspomnianą ilością, ponieważ rzeczywiście wpływa ona znacznie na efekt końcowy. Wysyłka kwiatów zazwyczaj możliwa jest z dnia na dzień. Tym bardziej, że klient dzięki stronom internetowym może zapłacić za usługę w zasadzie od ręki. Na przykład za pomocą systemu PayU. Oprócz bukietu do obdarowanej osoby może trafić wybrany drobiazg (np. bransoletka), ramka z przesłanym wcześniej zdjęciem czy też specjalnie przygotowane życzenia. W razie takiej potrzeby nadawca może pozostać anonimowy, co dodatkowo w pewnych kontekstach uatrakcyjnia prezent. Wręczanie kwiatów od zawsze było oznaką sympatii i dobrych życzeń. Sprawdzona kwiaciarnia internetowa oraz inne działalności tego typu przenoszą jednak tego rodzaju podarunki na nowy poziom. Kurier stojący w drzwiach zdziwionej narzeczonej, babci czy siostry staje się jednocześnie niezapomnianą niespodzianką, która długo będzie wywoływać na twarzy bliskiej nam osoby uśmiech.

Jazda ekstremalna – prezent dla prawdziwego mężczyzny?

W internecie można znaleźć naprawdę wiele fenomenalnych prezentów. W ostatnim czasie wiele kobiet korzysta z możliwości wykupienia jazdy samochodem rajdowym czy opcjonalnie terenowym. Zazwyczaj jest to rzecz jasna prezent dla mężczyzny. Osoby poszukujące mocnych wrażeń oraz miłośnicy sportów ekstremalnych są idealnym odbiorcą w przypadku prezentów tego typu. Jak znaleźć ofertę wspomnianego typu? Przede wszystkim należy szukać w źródłach internetowych. Najlepiej za pomocą zwykłej wyszukiwarki. Po wpisaniu odpowiedniej frazy, na ekranie monitora powinny szybko wyświetlić się konkretne propozycje.

Kursy/podróże – może: nauczymy się czegoś nowego/ zobaczymy coś pięknego?

Nauka tańca, kurs języka obcego czy warsztaty tworzenia sushi? Wszystkie te propozycje można przy odrobinie poszukiwań podarować bliskiej nam osobie. Warto pamiętać, że podarunek – nawet najbardziej innowacyjny czy pomysłowy – musi wiązać się z zainteresowaniami czy oczekiwaniami sióstr, matek, mężów czy przyjaciół. W podarunku chodzi przecież nie tylko o to, by zaskoczyć, ale także, by sprawić najbliższym radość. Niemniej jednak poliglotom przyda się wspomniany kurs języka obcego, a osoby uwielbiające gotowanie z pewnością wybiorą się na warsztat sushi z uśmiechem na ustach. Prezenty takie jak nauka tańca warto realizować w parach. Dlatego najczęściej wybierają je osoby będące w związkach. Alternatywą dla kursów jest z kolei wykupienie wycieczki w wybrane miejsce. Dziś biura podróży przygotowują w tym kontekście naprawdę wyjątkowe oferty. Co więcej, większość z nich ma bardzo przystępną cenę. Wybór nie jest prosty, jednak kierując się zainteresowaniami i pasjami naszego odbiorcy, z pewnością zdecydujemy się na trafiony i jednocześnie oryginalny podarunek.