Samochody na wynajem

Samochody na wynajem

Czy warto korzystać z wypożyczalni samochodowych? Popularność tego typu działalności pokazuje, że jak najbardziej. W ostatnich latach kolejne wypożyczalnie zaczęły prężnie działać nie tylko na terenie dużych miast. Zapotrzebowanie na auta osobowe czy dostawcze pojawia się również w mniejszych miejscowościach. Co ciekawe, wypożyczalnie oferują zarówno standardowe samochody, jak i auta wykorzystywane podczas specjalnych okazji. Na przykład na ślubie czy wieczorze panieńskim. Jeśli chcemy skorzystać z usług wypożyczalni, powinniśmy złożyć odpowiednią rezerwację. Na przykład za pośrednictwem strony internetowej, ponieważ prawie każda wypożyczalnia posiada dzisiaj taką witrynę. Na tej ostatniej nie tylko zamówimy auto, ale obejrzymy również dostępne modele i marki. Co warto wiedzieć o wypożyczalniach? Jakie samochody możemy dzisiaj wynająć? Na jak długo? Odpowiedzi na te pytania prędzej czy później mogą się przydać.

Rezerwacja i odbiór auta

Dzięki wspomnianym już wcześniej stronom www rezerwacja samochodu jest bardzo prosta. W sytuacjach wyjątkowych (np. gdy nagle popsuje się nam samochód) możemy udać się do wypożyczalni osobiście. Zazwyczaj wynajmiemy pojazd od ręki, jednak wybór w takim przypadku może być mniejszy. Zamawiając auto z wyprzedzeniem zazwyczaj mamy do wyboru kilka punktów, z których możemy odebrać pojazd. Przykładowo: prawie każda wielkopolska wypożyczalnia samochodów Poznań lotnisko oferuje jako jedną z głównych lokalizacji odbioru. Przede wszystkim dlatego, że z wypożyczalni korzystają często osoby przylatujące do Polski w różnych celach. Na przykład zawodowych czy rodzinnych. Dzięki samochodom podstawionym na parking lotniska przemieszczanie się po mieście czy kraju staje się o wiele prostsze.

Samochody oferowane na wynajem

Standardowe wypożyczalnie w swojej ofercie mają wyłącznie samochody osobowe. Bywają jednak także takie punkty, w których wynajmiemy zarówno „osobówki”, jak i samochody dostawcze (cenne między innymi dla wielu małych firm potrzebujących „dostawczaka” raz na jakiś czas). W wypożyczalniach ślubnych znajdziemy samochody, które z pewnością sprawdzą się podczas tego typu uroczystości. Niekiedy firmy oferują wyłącznie limuzyny, które wypożyczane są na przykład na wieczory panieńskie i kawalerskie.

Ważne informacje o wypożyczalniach

Jeśli chodzi o czas wypożyczenia, z reguły nie ma żadnych ograniczeń dotyczących wynajmu. Czasami potrzebujemy samochód wyłącznie na kilka godzin. Innym razem nawet na kilka miesięcy. Zazwyczaj wypożyczalnie zgadzają się na obie opcje. Warto również pamiętać o kaucji, którą na czas wypożyczenia pobiera właściciel samochodu. Kwota jest oczywiście zwrotna i wraca do najemcy po oddaniu auta. W niektórych wypożyczalniach można zakupić dodatkowe usługi, w skład których wchodzą między innymi:

  • ubezpieczenie samochodu poza granicami kraju (ubezpieczenie w kraju, w którym wynajmujemy samochód jest oczywiście w cenie),
  • foteliki dla dzieci (dostępne w różnych rozmiarach, wystarczy podać wzrost i wagę dziecka podczas składania rezerwacji, by pracownik dopasował odpowiedni fotelik).